Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

SOMON DNA

Güneşe bağlı olarak hasar görmüş, kuru, kırışık lekeli ciltlerde, yaşlanma belirtileri ilk görülmeye başladığında yapılabilecek, cilt gençleştirme de diyebileceğimiz bir uygulamadır. Somon tedavisi cilde önemli yararlar sağlar; cildi nemlendirir, canlı ve parlak gösterir, kolajen yapımını uyarır. Somon DNA saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin cilde enjeksiyon olarak uygulanmasıyla yapılır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir. Böylece enjekte edilen Somon DNA, kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarır.

Temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra cilde enjeksiyon yapılır. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer. İlk enjeksiyondan itibaren fibroblast denen hücrelerde, kolajen sentezinde artış ve ciltte sıkılaşma dikkat çeker. Protokolün bir parçası olan yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ile cilt hücreleri suya doyar ve böylece nem dengesi sağlanır. Beraberinde kırışıklıklarda gözle görülür iyileşme tespit edilir.

Uygulama ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde yapılır. İşlem hem kadınlarda, hem de erkeklerde uygulanabilir. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen yapıyı içerdiğinden ciltte alerjik reaksiyona yol açmaz. Tedavi sonrasında sadece iğnenin girdiği bölgelerde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olur.

Genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde cildin daha sıkı ve dolgun bir hale geldiği gözlemlenir.

SPOT