Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit, deri altında bulunan yağ hücre gruplarının anormal birikmesi ve bunun sonucunda bazı alanlarda kan dolaşımının bozulması ile oluşur. Bu sorunun arttığı alanlarda zamanla yağ, hücre grupları arasında topaklanarak deride çöküntü ve portakal kabuğu görünümünü andıran bir yapıya dönüşür. Kadınların neredeyse %80’inin yaşadığı bir problem olan selülitin, genetik, hormonal ya da hareketsiz yaşam gibi pek çok farklı nedeni vardır.

Selülit tedavisi sadece oluşan cilt altı yağ dokusunun azaltılmasını değil, aynı zamanda neden olan faktörlerin ortadan kaldırılmasını da içermelidir. Selülit oluşumunda altta yatan birçok neden olduğuna göre selülitle savaşma konusunda, bu metodların sadece birini kullanarak sonuç beklemek de hatalı olur.

Tek başına diyet uygulaması yağlı kitlenin azalmasıyla selülit görüntüsünü hafifletmekle beraber, tamamen ortadan kaldıramamaktadır. Aynı şekilde spor da tek başına selülit sorununu tamamen ortadan kaldıramayabilir.

Ancak, yukarıda saydığımız yöntemlerle birlikte G5, Selülit Masajı, Mezoterapi, Lipoliz gibi uygulamalar sayesinde selülit görünümünden tamamen kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT