Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

REFLEKSOLOJİ (AYAKALTI) MASAJI

Refleksoloji, özellikle ayaklar, eller ve kulaklardaki refleks noktalarına basınç uygulanarak tıkanan enerji yollarının açılması ile noktaların bağlantılı olduğu organlardaki problemlerin giderilmesini hedefleyen bir tedavi biçimidir. Kökeni 5000 yıl öncesine dayanan refleksoloji, ilk olarak Çin’de uygulanmaya başlanmıştır.

Refleksoloji ayağımızdaki belirli noktalara yoğunlaşarak şikayetlerimizin azalması ve tedavi sürecimize destek olması açısından önemli bir tedavi biçimidir. Refleksolojide sol ayak vücudun sol bölgesini, sağ ayak ise vücudun sağ bölgesini temsil eder. Enerjinin akışı ayak, el ve kulaklardaki doğru noktaların saptanması ve bu akışın ilgili organlara iletilmesi ile sağlanır.

Refleksoloji merkezi sinir sistemine bağlantılı bir şekilde çalışır. Özellikle ayaktaki refleks noktalarının her birisi farklı bir organı uyarır. Bu uyarma ile ilgili organdaki rahatsızlıkların giderilmesi hedeflenir.

Refleks noktaları belirlendikten sonra refleksoloji uzmanı bu noktalara belirli şiddetlerde baskı uygulamaya başlar. Bütüncül bir tedavi için farklı noktalar da uyarılabilir. Sinir sisteminin uyarılarak bu baskının organlara iletilmesi, refleksoloji tekniklerinin temelini oluşturur.

Refleksoloji özellikle, nörolojik rahatsızlıklarda, boyun ağrısı, bel ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıklarda, anksiyete, depresyon, panik atak gibi psikolojik rahatsızlıklarda ve cinsel sağlık ile ilgili olabilecek rahatsızlıklarda destek bir tedavi olarak sıklıkla uygulanmaktadır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT