Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

PROFESYONEL MAKYAJ

Profesyonel-Makyaj

Makyaj, çok çeşitli amaçlarla, güzel görünümü sağlayan ve kusurları kapatmayı amaçlayan oldukça kullanışlı bir işlemdir. Profesyonel Makyaj amacına uygun yapıldığında yüz hatlarımızı ortaya çıkaran ve bizi güzel gösteren, aynı zamanda güzel yapıldığında da karşımızdaki insanın dikkatini dağıtabilecek bir uygulamadır.

Makyaj ve Çeşitleri

Makyaj da kendi alanında gruplara ayrılarak, kadınlar için daha fazla çeşitlilik olanağı sağlar. Bunlardan bazıları şunlardır; Porselen Makyaj, Günlük Makyaj, Gece Makyajı, Show Makyajı, Dizi Makyajı, Kalıcı Makyaj.

Kısa kısa anlatacak olursak;

Porselen Makyaj

Porselen makyaj türünde, oldukça etkili kapatıcı özelliğe sahip makyaj ürünleriyle, cilt son derece yapılandırılır, kısmen, cilt yeniden yaratılır denilebilir. Porselen cilt etkisi yaratacak ürünler; bu makyaja özgü kremler ve fondötenlerdir. Bu makyaj türünün belirleyici faktörleri bunlardır da denilebilir. Ciltte oldukça uzun süre kalıcı bir etki yaratan bu makyaj türü, özel günler ve gecelerin vazgeçilmezi halini almaktadır. Porselen makyaj ile birlikte, ciltlerdeki kusurlar uzun saatler boyunca ortadan kaldırabilir, görünmez kılınabilmektedir.

Günlük Makyaj

Günlük makyajda, hafif makyaj uygulamaları göze çarpmaktadır. Cilt kusurları, hafif yapılı pudra ile saklanmaktadır. Gözlerde rimel uygulaması en çok kullanılan işlemdir. İsteğe göre uygun ve natürel tonlarda far kullanımı da farklı bir açı katmaktadır. Dudaklarda daha doğal renkler tercih edilmektedir. Bir arkadaşla bir cafede kahve içmeye giderken de, markete alışverişe giderken de, kadınların oldukça sevdikleri alışveriş zamanlarında alışveriş mağazalarında gezmeye çıkılırken de uygun düşecek makyaj çeşididir.

Gece Makyajı

Gece makyajında renkler oldukça belirgindir. Buradaki amaç, yüz hatlarını daha fazla vurgulamak ve kalıcılığı arttırmaktır. Dudağa sürülen ruj, kirpikleri belirginleştiren rimel, yanaklara uygulanan allık oldukça belirgin ve koyudur. Bu makyaj türü, oldukça koyu olduğundan kısıtlı bir kullanım alanı vardır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT