Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

İSVEÇ MASAJI

Her bir masaj tipinin farklılığını ve tipini anlamak hangisini tercih edeceğiniz konusunda önemlidir.

Masaj dendiğinde akla ilk gelen masaj tipi, klasik masaj dediğimiz İsveç masajıdır.

İsveç masajında amaç çeşitli teknikler ile tüm bedenin rahatlatılmasıdır. Diğer masaj türlerinin temeli olarak görülür. Daha çok batı tekniği uygulanır. Kaslara yoğun bir baskı uygulanarak germe ve vuruş tekniklerini içerir. Sürtünmenin azaltılması adına çeşitli aroma terapik ve uçucu yağlar kullanılır.

Yapılan hareketler ile sinir sistemi ve cilt uyarılır. Dolayısıyla kan dolaşımı artar, kas gerginliği hafifletilerek kasların esnekliğinin atrtırılması; avuç içleri ile doğrudan vücut kasları hedeflenir .Her masaj türünde görebileceğimiz sıvazlama (öfleraj) hareketi özellikle bacaklarda uygulanır. Avuç içi ile o bölgedeki kasların esnetilmesi ve gerginliğinin azaltılması amaçlanır. Yoğurma (petrisaj) hareketlerinde ise uzman terapistlerin amacı kaslardaki ağrıyı almak ve kasların gevşemesini sağlamaktır. Germe-Çekme hareketleri ile baş parmaklar da kullanılarak bedenin belirli noktalarına baskı uygulanır. Ritmik dokunma hareketleri ile de vücudun belirli bölgelerine ritmik vuruşlar yapılarak kan akışının hızlanması ve o bölgenin gerginliğinin azaltılması hedeflenir. Hareketlerin hafifliği veya sertliği hem şikayetlerinize göre, hem de uzman terapistin stiline göre değişebilir. Ancak vücut yapınız bu aşamada daha ön plandadır. Kaslardaki gerginliğin boyutu, hareket kabiliyetinizdeki değişimler, ağrı ve acı eşiği masajın şiddetini belirleyen unsurlardır.

Özellikle gergin ve stresli dönemlerde oluşan beden ağrıları için İsveç masajı önerilmektedir. Masajın sonunda oluşan kaslardaki gevşeme ve rahatlama hissi, kan akışının hızlanması ile vücudun çeşitli bölgelerindeki gerginliklerin azalması özellikle gevşemeye ihtiyaç duyan vücutlar için en güzel tedavi yöntemidir. İsveç masajında vücuttaki tüm kaslar hedeflendiği için, masaj sonunda tüm bedeniniz gevşeyecek ve kas ağrılarınız hafifleyecektir.

Tüm bunların dışında İsveç masajının faydalarını sıralayacak olursak;

  • Vücutta kan dolaşımını hızlandırır, hareketsiz kalmış veya stres sonrası gerilmiş vücutların rahatlamasına yardımcı olur.
  • Kasları ve üst dokuyu hedeflediği için cildin canlanmasında etkisi büyüktür.
  • Yorgunluk sonrası oluşan laktik asit ve türevlerinin vücuttan uzaklaştırılmasında yardımcı olur.
  • Vücuttaki oksijen ve enerji akışını hızlandırdığından hücrelerin yenilenmesinde pozitif etki yaratır.
  • Uyku problemi yaşayan kişilerde, uykunun düzene girmesinde ve kaliteli bir uyku uyuyabilmesinde etkisi fazladır.
  • Vücuttaki gerginliğin azaltılması ile anksiyete, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların da hafifletilmesinde yardımcıdır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT