Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

GENÇLİK AŞISI

Anti aging'in efsane güzellik iksiri hyalüronik asit; %100 saf olarak üretilmiş ve yepyeni bir kullanım biçimiyle, cilt gençleştirmede de kullanılmaya başlandıktan sonra vazgeçilmez hale gelmiştir.

Hyalüronik asit; ciltteki nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir.

Dışarıdan verilen saf hyalüronik asit, kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve cildin savunma sistemini artırarak yaşlanma sürecini geriletir. Saf hyalüronik asit, adeta bir gençlik aşısı etkisi yaratır.

Yüzde, boyunda, dekoltede ve ellerde sıklıkla uygulanan; bu bölgelerdeki problemlerin çözülmesinde önemli etkileri olan bir yapısı vardır. En önemli kullanım alanı Anti-aging uygulamalarıdır. Yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki negatif etkilerinden cildi korumak amacıyla uygulanan IAL; hem önleyici hem de tamamlayıcı bir anti-aging tedavisidir.

Cilde 3 kez minik aşılar yapılır. 0-15-21. günlerde uygulanır ve olumlu etkiler 2. günden itibaren ciltte parlaklık, ışıltı ile kendini gösterir. Yılda iki kez planlanması önerilir; yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre kalmasını sağlar. İlk aşının hemen ardından ciltte belirgin canlılık, parlaklık, kırışıklıklarda hafifleme ile gerginlik gözlenmektedir.

2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir, ayrıca tedavi süresince hasta bol miktarda su içmesi, beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi gibi tedavinin devamlılığını sağlayan faktörler ile ilgili bilgilendirilir. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı tedavinin daha başarılı olmasını ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Gençlik aşısı zararlı mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. İğneye yüksek hassasiyeti olan (hipersensibilite) kişilerde uygulanmaz (bu tüm enjeksiyonlar için geçerlidir).

Dikkat edilmesi gereken noktalar?

Doktor tarafından belirlenen tedavi protokolüne bağlı olarak, doktor hastasının konumuna göre yapılması gerekenleri detaylarla belirtecektir. Ancak genel olarak; önerilen şekilde bol su içilmesi, sigara ve içki tüketiminin mümkünse azaltılması, cildin güneşten korunması için gerekli devam ürünlerinin doktor tarafından belirlenerek kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlar arasındadır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT