Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

DERMAPEN TEDAVİSİ

İnce kırışıklıklar, skar izleri, sarkma ve lekelerden kurtaran bir cildi gençleştirme yöntemidir.

Dermapen tedavisi, kişiye özel olarak kullanılan bir başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle yapılır. Cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak, ciltte kontrollü bir şekilde hasar yapar. Elektrikle çalışan bu cihaz ile tedavi protokolüne göre kullanılan serumun cilt altına yedirilmesi yardımıyla cilt yenilenmesi sağlanır. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, skar izleri , sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar; çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilt ortaya çıkar. Dermapen ile cilde yedirilen serum cilt altına itilerek cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Kolojen üretimi tetiklenerek ciltte gençleşme sağlanır.

Kullanım Amaçları Neler ve Hangi Bölgelerdir?

  • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi,
  • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması,
  • Ciltteki yaraların tedavisi,
  • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar,
  • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi,
  • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması,
  • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi,
  • Ciltteki güneş ve diğer lekelerin giderilmesi,
  • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması,

Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir. Tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak, acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlık olması kaydıyla, cilt yüzeyinde mikroskobik kanallar oluşturularak cildin yenilenmesine yardımcı olur. 1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer. Seans aralıkları kişinin cilt yapısı ve cilt sorununa göre planlanır. Dermapen uygulaması sırasında prp, mezoterapi, kolejen, gençlik aşısı gibi vitamin iğneleri ile desteklenirse tedavi süreci daha da hızlanır.

Dermapen Tedavisi Sonuç Süresi Nedir?

Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşabilir. Sabah ve gece olmak üzere, yaranın iyileşmesini ve yeni doku üretimini sağlayan destekleyici krem kullanılır. İlk 2 gün ciltteki kızarıklık devam edebilir; ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanındaki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak; alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Cilt kabuk attıktan sonra da yenilenmeye devam eder.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT