Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımına, kişinin cildinin ihtiyaçlarını karşılamak için öncelikle kişinin cilt analizi yapılarak başlanılır. Yapılan cilt analizi sonucunda, kişinin cildinin canlanarak derinden temizlenmesi, sıkılaşması, ph dengesinin düzene girmesi ve dış etkenlerin oluşturduğu zararların en aza indirilmesi amaçlanarak uzman estetisyenler tarafından uygulanan tedaviler bütünüdür.

  • Ciltteki gözenekler temizlenir ve zamanla küçülür; bu sebeple siyah nokta, sivilce gibi görüntü olarak rahatsızlık veren problemler ortadan kalkar, devam eden süreçte de oluşması engellenir,
  • Cildin oksijen ihtiyacı karşılandığından, cansız ve renksiz bir cilt yerine, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde edilebilir.
  • Medikal cilt bakımı ile ciltteki toksinler ve lenf drenajlar ciltten arındırılır.
  • Medikal cilt bakımı aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Medikal cilt bakımına başlanmadan mutlaka cilt tipi analizi yapılmalıdır. Cilt tipi analizinin önemi cilt bakımı sırasında hangi ürünlerin ve yöntemlerin kullanılacağını belirlemektir. Cilt tipi analizi yapıldıktan sonra cilt temizlenir, ciltten yağ kalıntıları ve makyaj artıkları atılır. Peeling uygulaması ile cilt yüzeyindeki öle deri yerini, canlı ve parlak deriye bırakır. Cilt için gerekliyse ozon buharı işlemi ve cilt yağ oranını dengeleme işlemleri uygulanır. Son aşamada, ciltte siyah nokta veya sivilceler varsa cilt temizlenir, nemlendirici maskeler uygulanır. Cilt ölü hücreler ve cildi kötü gösteren lekelerden kurtulmuş olduğu için, kişi bu bakım sonrası taze, yumuşak, bebeksi değişimi hemen hisseder.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Medikal cilt bakımını takip eden süreçte, cildi düzenli olarak nemlendirmek çok önemlidir. Cilt bakımı sonrasında cildimize zararlı olan UV ışınlarından, güneşten korunmak gerekir. Bu sebeple yüksek korumalı güneş kremleri kullanılmalıdır ki, cilt problemleri ve kırışıklıklar en aza indirgenmiş olsun. Sert Ph dereceli sabunlar, alkol içeren maddeler ve kese kullanılmamalıdır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT