Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

2020 Makyaj Trendleri Ve Doğal Güzellik

2020 Makyaj Trendleri Ve Doğal Güzellik

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi 2020 ve bundan sonra her yıl doğal, temiz, sağlıklı ve ışıldayan bir cilt öncelik olacak. Günümüzde her konuda olduğu gibi, makyaj uygulamalarında da genç, sağlıklı ve doğal görünmek kadınların tercihi.

Son dönemlerde kadınlar cildin makyajsız da canlı, bakımlı ve pürüzsüz görünmesini sağlayan cilt bakımları, gençlik aşıları, teknolojik cihazlarla cilt gençleştirme uygulamaları ve anti-aginge yönelik tüm medikal estetik uygulamalarına ilgi duyuyorlar. Yani aslında; geçici olarak kusur kapatmayı değil, kalıcı olarak gençleşmeyi tercih ederek bir nevi geleceğe yatırım yapıyorlar. Bu saye de makyaj yapmadan bakımlı, genç ve sağlıklı görünebiliyorlar.

Hangi uygulamaların daha çok tercih edildiğini incelersek; makyajla kapanmış mat, yoğun gözenek ve siyah nokta problemi olan bir cilt yerine; gözenekleri sıkı, her türlü kirden ve siyah noktadan arınmış, canlı bir cilt için en etkili ve derinlemesine cilt bakımı uygulaması olan Hydrafacial Cilt Bakımı ilk sırada diyebiliriz.

Cilt elastikiyetini arttırıp, sarkmaları toparlamak, akne izlerini, ince çizgi ve kılcal kırışıklıkları gidermek, cildi sıkılaştırıp, pürüzsüzleştirmek için Altın Frekans - Altın iğne uygulaması oldukça iyi bir uygulamadır.

Mimik ve yaşlılık kırışıklıklarını gidermek için botoks uygulamaları ameliyatsız estetik uygulamalarının başında gelir. Bunlarla birlikte, yüzdeki hacim kayıplarını gidermek ve elmacık kemiklerini, yüz kontürlerini belirginleştirmek için, dudakları doğal hali ile dolgunlaştırmak için kullanılan dolgu uygulamaları da günümüzde en çok talep edilen medikal estetik uygulamalar arasında yerini almıştır.

Tek başına veya yazımızda bahsettiğimiz uygulamalarla kombinlenerek yapılabilen mezoterapi uygulamaları da doğru planlandığı takdirde; önemli cilt gençleştirme seçenekleri arasındadır. Cildin ihtiyacı olan ve sadece krem uygulamaları ile cildin derinlerine ulaşamadığı için etkili olamayan vitamin, mineral ve peptidleri, C vitamini, retinoik asit gibi içerikleri mezoterapi ile cilde uygulamak cildi onarmakla birlikte cilde canlılık, parlaklık ve renk eşitliği verir.

Cilt Bakımına Dikkat!

Gün boyunca kullandığınız makyaj ürünlerini gün sonunda temizlemek ve cildi arındırmak cilt sağlığınızın korunması açısından çok önemlidir. Temizlenmeyen makyaj ürünleri sebebiyle gözenekleriniz tıkanabilir, leke ve sivilce sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Makyajınızı doğru temizlemez ve cildinize düzenli bakım yapmazsanız; cildiniz daha erken yaşlanma belirtileri göstermeye başlayacaktır. Cilt bakım rutinlerinizde hyalüronik asit içerikli ürünlerden yararlanabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça trend olan hyalüronik asit içeren ürünler, yaşlanma belirtilerini azaltarak daha sağlıklı, canlı ve aydınlık bir cilde kavuşmanıza zemin hazırlar. Güneş kreminden nemlendiricilere kadar pek çok cilt bakım ürününde hyalüronik asitli içerikler mevcuttur ve bu ürünlerden edinerek hızlı ve güzel sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Zaman gösteriyor ki; gerek 2020, gerekse bundan sonrası için kalıp gibi yapılan cilt makyajları yerine, makyajsız, parlayan, genç ve sağlıklı ciltler moda olacak!!

Rahatına düşkün, doğal olmayı seven, ruh ve beden sağlığını bütün olarak benimsemiş kadınlar için bu yazı yüz güldürüyor olsa gerek.

Hepimiz için, her mevsim sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmayı dilerken, yazımızda da bahsettiğimiz doğallık modasının 2020 tüyolarına da yansıyan trendlerini sizlerle paylaşıyoruz;

İşte 2020 MAKYAJ TRENDLERİ

2020 makyaj trendleri nude tonları ile bu sene karşımıza çıkıyor. 2020 yılında da yokmuş gibi makyaj uygulamaları popüler. Doğal makyajla birlikte nostaljik dokunuşlar ve sıra dışı renklerle 2020 makyaj trendleri tarzlara yansıyor. Günlük ve doğal makyaj türleri 2020’de de oldukça popüler!

2020’de toprak tonlarındaki allık, ruj ve farlar doğal görünen makyajların olmazsa olmazı gibi. Ten renginizle örtüşecek tonları seçerek, yokmuş gibi görünen bir makyaj da yapabilirsiniz. Böylece doğal ve aydınlık bir cilde kavuşmanız kolaylaşmış olur. Su bazlı makyaj ürünleri, cildinizin hava almasını sağlar ve gözenekleriniz tıkanmadan taze, canlı bir cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur. Bu nedenle likit makyaj ürünleri tercih ederek nude dokunuşlar elde edebilirsiniz.

Doğal ve gür kaşlar 2020’nin de popüler trendlerinden. Kaşlarınızı daha gür göstermek için kaş tonunuza uygun far ve kalemlerden faydalanabilirsiniz. Kaş tonunuzdan bir ton açık kaş ürünleri tercih etmek daha doğal bir görünüm için uygun olacaktır. Kaşlarınızın doğal hali kalın ve gürse, kaş jelleriyle sabitleme uygulaması yaparak 2020 makyaj trendlerine uyum sağlayabilirsiniz.

2020 makyaj trendleri her ne kadar doğal ve nude tonları kapsasa da 80’ler modası da kombinlenerek takip ediliyor. Canlı göz farlarıyla nude temelli makyajınıza retro dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Renkli farlar ile renkli eyeliner seçeneklerini birlikte kullanarak stil sahibi bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Tarzınıza uygun rengarenk rujlarla makyajınızı canlandırmak isterseniz; parlak rujlar 80’ler ruhunu yansıtan ürünlerden. Ruj renklerinde ise mor ve tonları hem şık görünmek, hem de makyajda nostaljik esintiler yaratmak için uygun.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

facebooktwitterinstagramlinkedinmail