Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

BATIK TIRNAK BAKIMI

Tırnak batması çocuk, genç, yaşlı herkesin yaşayabileceği günlük yaşamı oldukça kötü etkileyen bir tırnak problemidir. Yürümeyi, ayakkabı giymeyi yani kısaca günlük hayatı zorlaştıran bir sorundur.

Tırnaklar tırnak kökünde bulunan matrix adı verilen bölgede oluşturulur. Bazen tırnağın uç kısımları kıvrılarak yan taraftan deriye batar, bazen de tırnak yatağına komple batarak o bölgede enfeksiyon oluşturur. Ağrı ve şişme gelişen tırnakta ayakkabı giymek ızdırap olur.

Tırnak Batığınını Oluşum Sebepleri

  • Yanlış tırnak kesimi,
    Tırnak mantarı enfeksiyonu (onikomikoz),
    Aşırı kilo,
    Genetik yatkınlık

Ayak sağlığını tehdit eden ve yaşam kalitesini düşüren batık tırnak sorunu, evde uygulanacak yöntemlerle giderilebilecek bir sorun değildir. Fazla törpüleme veya fazla kesim enfeksiyona sebep olabilir. Kızarıklık çoğunlukla batığın ilk göstergesidir ve tırnak, tırnak yatağının içinden ete doğru ilerleyebilir. Bu nedenle bir uzmandan yardım almak en doğru yaklaşım olacaktır. Batık tırnak bakımı için gidilen pedikür salonlarında uygulanan yöntemler, geçici bir rahatlık sunsalar da büyük sorunlara yol açabilecek risk faktörlerini barındırmaktadırlar.

Kendiliğinden düzelmeyecek ve zamanla daha kötüye gidecek olan batık tırnak, önemli bir sorundur; merkezimizde ayak sağlığı uzmanları tarafından planlanan ayak bakım programı ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT