Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

AROMATERAPİ MASAJI

Kendinizi stresli, aşırı yorgun ve bitkin hissediyorsanız, bedeninize ve psikolojinize iyi gelecek bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız, diğer yandan yorucu bir kas yoğurma masajından çok sizi dinginleştirecek bir şeylere ihtiyacınız varsa, ‘’Aroma Terapi’’ masajı tam size göre demektir.

Aromatik yağlar ile tedavinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Daha çok Uzak Doğu kültüründe karşımıza çıksa da, batıda da zaman zaman bitkisel özlü yağlardan tedavi amacıyla faydalanılmış ve iyileştirici etkileri gözlemlenmiştir.

Aromatik yağlar %100 organik ve doğaldır. Bu yağlar, acının, kas spazmlarının, depresyonun, uykusuzluğun ve astım gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Antibakteriyel, cildi iyileştirici, yatıştırıcı ve afrodizyak etkilere sahip olan aromatik yağlar, aromaterapi masajı ile birleştiğinde etkileri çok daha verimli hale gelir. Aromaterapi masajında kullanılan yağların her birisinin farklı iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Kimi yağlar sizi gevşetip rahatlamanıza yardımcı olurken, kimi yağlar enerjinizi artıracak özelliklere sahiptir.

Yağlar, cildinizde masajı kolaylaştırmak ve sürtünmeyi azaltmak gibi özelliklerinin yanı sıra, cilt yüzeyinizin ısınmasını kolaylaştırarak, daha etkili bir masaj seansı gerçekleşmesine yardımcı olur. Isınan cilt, kas ve doku bölgelerindeki gevşemeyi de hızlandırır. Diğer yandan iyileştirici özelliklere sahip olan bu bitkisel yağlar, cildinizin pürüzsüzleşmesinde ve güzelleşmesinde etkilidir.

Birbirinden farklı ve güzel kokular eşliğinde yapılan aroma terapi masajı esnasında beyniniz sürekli bu kokulara tepki verir ve stresinizin azalması, sinirlerinizin gevşemesi kaçınılmaz olur. İçeriden bir iyileşme sağlar. Psikolojik olarak kokunun etkisi anksiyete, depresyon, uykusuzluk gibi rahatsızlıklarda olumlu ve etkili bir destektir. Aromatik yağlar kişinin kendi isteği ve beklentisine göre seçilebilir. Bu seçimin ve kişinin beğendiği kokunun kullanılması aroma terapi masajının etkisini daha da artırır.

Yapılan çalışmalarda özellikle kadınların regl sancıları için oldukça etkili olduğu görülmüş, bitkisel yağlar ile yapılan masajın ağrı ve kramp gibi problemleri hafiflettiği gözlenmiştir. Kadınlarda ayrıca menapoz semptomlarını ve etkilerini de hafifletici bir özelliğe sahiptir. Haftada 1 veya 2 kez düzenli olarak yapılan aromaterapi masajı sayesinde bu tür kramp, sancı, ağrı ve kronik yorgunluk gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesi; bu süreçte semptomların hafifletilmesi mümkün olabilmektedir.

Aromaterapik yağlar sentetik yağlarla karıştırılmamalıdır. Bu bitkisel yağlar güçlü etkileri ve iyileştirici özellikleri sayesinde uzman terapistler eşliğinde kullanıldığında mucizeler yaratabilir. Aromaterapi masajında kullanılan yağın kalitesi ve tazeliği her şeyden önemlidir. Bitkinin hangi yöntemle özünün çıkarıldığı dahi süreci etkileyebilir. Doğal yollarla elde edilmesi, özelliklerinin etkisini kaybetmemesini sağlayacaktır.

Tüm bu huzur ve dinginliğin yanı sıra iç dengenize kavuşacak, enerji ve dinamizminizin arttığını hissedeceksiniz. Masaj boyunca kan akışındaki artış ve hücrelerinize ulaşan oksijenin artması ile birlikte hem daha canlı, zinde ve sağlıklı bir bedene, hem de daha iyi bir psikolojiye kavuşacaksınız. Cildiniz aromatik yağların etkisi ile daha canlı ve parlak olacak, daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT