Cosmoplus Güzellik Merkezi WhatsappCosmoplus Güzellik Merkezi MailCosmoplus Güzellik Merkezi TürkçeCosmoplus Beauty Arabic

ANTİ SELÜLİT MASAJI

Beslenme bozuklukları, genetik, dolaşım bozukluğu gibi birçok sebep selülit oluşumuna neden olabilir. Selülit masajı, bu problemin giderilmesinde uygulanan ve cilt altındaki problemli yapının sağlıklı haline dönebilmesi için yapılan, aynı zamanda çeşitli teknikleri içeren bir masaj yöntemidir.

Selülit kadınlarda daha çok görülse de erkeklerde de oluşabilen, deri altında dolaşımın düzgün ve sağlıklı olmaması sebebiyle oluşan keseciklerin yağ dokusu ile sarılması ile deri altına yerleşen yapılardır. Kilo ile ilişkili değildir, yaşam tarzı, beslenme, hormonlar ve genetik yatkınlıkla ortaya çıkar. Zayıf kişilerde de görülme sıklığı yüksektir. En etkili tedavi yöntemi selülit masajıdır.

Selülit Masajı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Selülit bir cilt altı dolaşım problemi olduğu için, dolaşımı artıracak ve hızlandıracak en etkili çözüm masajdır. Bu sayede oluşan selülitin yerleşmesi ve büyümesi engellenebildiği gibi oluşan selülitin parçalanma süreci de desteklenir. Yalnızca beslenme alışkanlığı değiştirilerek varolan selülitin yok olmasını bekleyemezsiniz. Dolaşımın hızlanması, problemli bölgede kan akışının artması ve o bölgedeki sert yağ dokularının çözülmeye elverişli hale getirilmesi gerekir. Selülit masajı burada devreye girer.

Masaj için uygun yağlar ve uzman terapist eşliğinde, problemli bölgeler hedeflenerek dokuya yönelik hareketler ile masaj uygulanır. Bu masajın amacı kas bölgesinden çok selülitli bölge olduğu için, üst doku odağında masaj teknikleri seçilir. Tıkanık bölgelerin oksijenle temasının artması ve o bölgenin tekrar eski sağlıklı haline kavuşturulabilmesi için bölgedeki dolaşımın düzeltilmesi gerekir. Artan dolaşım ile birlikte kan akışı hızlanacak, hücrelere taşınan oksijen seviyesinde de artış olacaktır. Masaj ile birlikte üst tabakada artan ısı bu süreci destekleyecektir.

Özellikle bacak ve kalça bölgesinde çok sık selülite rastlanır. Bunun sebebi, kan dolaşımının en çok bu kısımlarda yavaşlaması ve yağ dokusunun bu bölgede çok daha fazla yoğun olmasıdır. Yapılan masajla kan dolaşımının özellikle bacaklardan göğse doğru akışında hızlanması hedeflenir.

Selülit masajında kullanılan yağ da önemlidir. Masaj yapılan bölgenin ısınmasını ve bu ısının en alt dokuya kadar ulaşmasını sağlayacak bir yağ seçilmelidir. Isı, o bölgedeki akışın enerjisini artıracaktır.

Selülit Masajının Faydaları

  • Dolaşım problemini selülitli bölge özelinde odaklanarak azaltmaya yardımcı olur.
  • Cildin alt tabakasında dolaşım bozukluğundan kaynaklı azalan kan akışı ve buna bağlı hücrelerin oksijence yetersiz beslenmesi problemini ortadan kaldırmada etkilidir.
  • Dolaşım hızı arttıkça, cilt de daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.
  • Selülit problemi ile mücadele eden kişilerde diyet ve sporun en etkili destekleyici tedavi şeklidir ve diyetle sporun verimini artırır.
  • Uzman terapistler eşliğinde uygulandığında etki ve sonuç süresi azalmakta, çok daha kısa sürede sağlıklı bir cilt dokusuna kavuşmak mümkün olabilmektedir.
  • Belirli aralıklarla, düzenli uygulandığında selülit oluşumunun önüne geçilmesinde etkili bir koruyucu tedavi şeklidir.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Spot

SPOT